Umut ışığımdı…

Paylaş
 

anne bebek resimleri (16)Üniversite yıllarında düzensiz olan ve hiçbir zaman düzelme eğilimde bile bulunmayan adet problemim için kadın doğum hastaları uzmanına muayene olduğumda adını ilk defa duyduğum bir rahatsızlıktı, polikistik over sendromu. 40-50 gün bazen 90 günde bir adet gördüğüm için doktorum sürekli doğum kontrol hapı kullanmamı önermiş, dip not olarak tüp bebekten söz etmişti. O zamanlar çok önemsemediğim tüp bebek önerisi evliliğimin 2. Yılında korunmamamıza rağmen halen gebelik olmayınca tüp bebek konusunda ciddi arayışlara sokmuştu beni.

Eşimle uzun süren bir konuşma ardından moral bozukluğu çaresizlik ve umutsuzluk duyguları ile iş yerindeki arkadaşlarımla durumumu paylaşınca bana aynı sorunları yaşayan ve tüp bebek yöntemi ile yavrusunu yeni kucağına alan ablasından ve geçirdiği süreçlerden söz etti.  Ablası da uzun yıllar tüp bebek doktorlarının kapısını aşındırmış ve  adı gibi umut olan UMUT TÜP BEBEK MERKEZİNDE Doktor SÜLEYMAN TOSUN ile kesişen yollarında tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmuştu.

Bu umut vaat eden konuşma sonrasında heyecanımı eşimle paylaşarak ilk işim Tüp bebek konusunda uzman olan Süleyman Beyden randevu almak oldu. İlk tüp bebek muayene sonrasında güzel enerjisi ve bizi tatmin eden deneyim ve tecrübelerinden sonra adetimin 2. Günü tüp bebek tedavisine başladık. Toplamda 27. Günün ardından pozitif sonuç aldığım gebeliğim ile bütün dünyalar benim oldu.

Hamileliğimin 32. Haftasında tüp bebek yöntemi ile çocuğumu kucağıma almayı beklediğim umudumla heyecanlı bir bekleyişteyim. Eğer sizlerde hayatınızda bir umut ışığı arıyorsanız doğru adres “Umut Tüp Bebek Merkezi”

Bu yazı 883 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak