Tüp Bebekte Yeni Bir Yöntem ; Embriyoskop

tüp bebek tv
Paylaş
 

tüp bebek tvKadın Hastalıkları Uzmanı Embriyoskop’un avantajları…
Siz sorun, uzmanlar yanıtlasın Op. Dr. Süleyman Tosun bebekte yeni yöntem Tüp bebek alanında yaşanan gelişmeler baş döndürücü bir hızla devam ederken “Embriyoskop” adlı yeni bir yöntemle artık yüksek gebelik oranları elde ediliyor. Günümüzde embriyoların saniye saniye yakından izlendiği yeni bir yöntem olan Embriyoskop yöntemi “tüp bebek” tedavisindeki başarıyı büyük ölçüde artırıyor…
Eski sistemde embriyo transferi öncesinde son kontrol yapılarak transfer edilecek embriyoya karar veriliyor, kontrol yapılan zamanların haricinde embriyoların gelişimleri hakkında fikir sahibi olunamıyordu.
Ancak Embriyo İzleme Sistemiyle, embriyolar anında ve sürekli olarak tüm süreçlerin hiçbir aşaması kaçırılmadan, istenilen anda değerlendirilebiliyor. Bahçeci Sağlık GrubuUmut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Süleyman Tosun, Embriyoskop’un hangi vakalarda kullanılabileceği konusunda şu bilgileri verdi: Kısırlık sorunu yaygın Günümüzde on milyona yakın çift infertilite (kısırlık) sorunu yaşıyor. Embriyo seçimini iyileştirme-değerlendirme programlarım geliştirmek amacıyla kullanılan “EmbryoScope” adı verilen “Dinamik Embriyo İzleme Sistemi” ile sağlıklı olan embriyolar seçilerek başarı oram artıyor…
Bu sistem ileri yaşlarda yumurta sayısı yeterli olmayan veya sperm problemi yaşayan aileler için gebelik şansım artırmada umut oldu.
Hangi çiftlere önerilir?
Ayrıca bu teknoloji, daha önceden tüp bebek denemesi olup, embriyo kalitesi düşük olduğu için gebe kalamayan 35 yaş üstü kadınlara, yumurta rezervi azalmış ya da sperm parametresi  problemi yaşayan çiftlere  öneriliyor.
Embriyo : İzleme Sistemi, aym zaman da embriyolarının anında ve sürekli olarak tüm süreçlerin hiçbir aşaması kaçırılmadan, istenilen anda değerlendirilmesine imkâm sağlıyor.

Bu yazı 2913 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak