Tüp Bebekte Embriyo Transferi Sonrası
tüp bebekte kişiye özel tedavi yalanı
Paylaş
 

Tüp bebek tedavisinin en önemli aşaması olan embriyo transferi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Sizin için önemli  olan 12 günlük süreç başlıyor. Tedavinin en zor kısmı……Beklemek…..

Tüp bebek kliniğinde 45 dakikalık istirahati takiben, size uygun reçeteniz anlatıldıktan sonra taburcu edileceksiniz.Taburcu edildikten sonra ilk 3 gün istirahat  halinde olmanız gerekiyor, istirahat derken tamamen yatağa bağımlı olmanız istenmiyor.Yemek yapma, yemek yeme, duş alma, enjeksiyonunuzu yaptırmak için kısa mesafeleri yürümenizde hiçbir sakınca yoktur.Mevcut kullanmış olduğunuz vitaminlere devam etmelisiniz, embriyo transfer günü coraspirine başlanacaktır, hiç bırakmadan devam etmelisiniz, çok önemli olan estrafem ve progesteron gibi gebeliğin tutunmasına yardımcı olan ve rahim duvarını kalınlaştıran ilaçlarınızı hiçbir koşulda bırakmamalısınız.

baby - bebek resimleri  (54)İlaçlarınızın bitmesi durumunda,  yedek reçetenizle temin edip, gebelik tahliline kadar devam etmelisiniz.İlaçlara bağlı kabızlığınız olabilir, bol sıvı alımı ve posalı gıdaların tüketilmesini tavsiye ediyoruz.Buna rağmen kabızlığınız devam ediyorsa,  duphalac şurup güvenli bir şekilde kullanılabilirsiniz.Yumurta toplama ve transfer işlemine  bağlı hafif ağrılarınız olabilir, minoset yada parol tablet kullanabilirsiniz.İşleme bağlı lekelenme şeklinde kanamalarınız olabilir, ilerleyen günlerde kanama miktarınızda  artış ta olabilir, endişelenmenize gerek yoktur.Bu durum müjdeli haber  verebilir, yani gebelik yerleşme kanaması olabilir.Panik yapıp,  ilaçları bırakmanız durumunda mevcut gebelik bile kaybedilebilir.Ağrı ve kanama durumunda  ilaçlarınızı kesinlikle bırakmayınız.( özellikle progesteron ve östrajen içeren ilaçlarınızı) .

Transferden sonra mümkünse, evinize özel araçla gitmenizi tavsiye ediyoruz, 3 saate kadar mesafelere aynı gün gidebilirsiniz, 3 saatten sonraki mesafelere birkaç gün sonra çıkmalısınız.Merdiven inip çıkmak, hapşırmak, öksürmek size zarar veren durumlar değildir, hiç endişelenmeyin lütfen.Gebelik testine kadar cinsel ilişkide bulunmayınız.Transfer günü sıfır kabul edilip, ondan sonraki 12. gün herhangi bir sağlık kuruluşunda  bhcg testi (gebelik testi) için kan verilip,  sonucu mutlaka kliniğinize bildirmelisiniz.

Tüp Bebek tedavinizde size bol şans diliyoruz. Hayırlı olsun.

Etiket: , , , ,
  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak


SPONSORLU BAĞLANTILAR