Tüp Bebekte Beslenme

Paylaş
 

diyetTüp bebek tedavisi esnasında dengeli beslenmenin ne gibi faydası olacağı anlatılmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde çiftlerin sağlıklı ve düzenli beslenmesi gerektiğinden doktorunun ona önereceği kiloda sağlıklı olmalıdır.

Aşırı kilolu çiftlerin tedaviye başlamadan doktorunun kontrolünde düzenli ve sağlıklı bir şekilde kilo artışını durdurup kilo vermesine yardımcı olmalıdır. Aşırı kilo tüp bebek tedavisinde başarı şansını düşürmektedir. Tüp bebek tedavisinde başarıyı artırmak için doğru ve dengeli beslenmek şarttır. Tedavilere başlamadan önce çiftlerde genetik hastalıkların varlığı araştırılır ve beraberin de kişiyi özel beslenme programları uygulanması doğru ve sonuç alınabilir tedaviye başlamaları sağlanacaktır. Beslenme programı ile başlayan tüp bebek tedavileri aşırı kilolu çiftlere oranla her zaman daha yüksek olduğu görülmüştür.

Tüp bebek tedavisinde beslenme programı neye göre hazırlanır?

Tüp bebek tedavisine başlayacak çiftlerin genetik hastalıkları olup olmadığı araştırılıp;
Kalp hastalığı, şeker hastalığı ve bağışıklık sistemi ile alakalı hastalıklarda kan şekerine artırmayacak şekilde beslenme programları hazırlanabilir. Çiftlerin bu tür rahatsızlıklar sonrasında doğru beslenme alışkanlığı aşılanarak tedaviye başlanabilir. Bu tür olumsuzlukların çözümlenmesi ile tüp bebek tedavisinde başarı sağlanması daha doğrudur. Dengeli beslenme hem başarı şansını artırır hem de gebeliğin problemsiz geçmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda doğru beslenme şekli ile doğacak bebeklerinde sağlığı önemli ölçüde korunabilir.

Bu yazı 786 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak