Tüp Bebekte Başarı

Paylaş
 

Tüp bebekte başarıyı etkileyen çeşitli faktörler vardır ve bunların büyük bir bölümü klasik IVF de başarıyı etkileyen faktörlerdir.Örneğin kadın yaşı,over rezervi ve buna bağlı olarak elde oosit sayısı,gelişen embriyoların kalitesi ve sayısı,endometriyum özellikleri ve embriyo transfer tekniği mikroenjeksiyon [ICSI ]de doğal olarak gebelik elde edilmesinde etkilidirler.

tup bebek te başarıMikromanipülasyon tekniklerinin insan yardımcı üreme tekniklerinde rutin kullanıma girmesiyle birlikte embriyoloji laboratuvarı daha da önem kazanmış ve gerek donanımı gerekse oluşturulan koşulların devamlılığının sağlanması zorunlu hale gelmiştir.

Tüp bebek tedavisinin başarısını uygun bir protokolle hazırlanan hasta, kaliteli embriyo ve kolay embriyo transferi ile açıklamak mümkündür. Dolayısıyla elde edilen kaliteli embriyoların transferininde iyi olması başarıyı önemli ölçüde etkilemektedir.Tüp bebek teknikleri bir bütün olarak ele alındığında;başarıda %20 ovulasyon indiksiyonu % 50 laboratuvar işlemleri ve %30 embriyo transferinin rol oynadığı bildirmektedir.

 

Bu yazı 789 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak