Tüp Bebek Sonrası

Paylaş
 

Tüp Bebek Sonrası dikkat etmeniz gerekenleri size hatırlatmak isteriz.

Tüp bebek sonrası çeşitli nedenlerden dolayı basit ağrılarınız olabilir.Tüp bebek sonrası ağrılarınızda basit ğrı kesiciler kullanabilirsiniz.

Tüp bebek sonrası 38 dereceyi bulan ateş durumları ile karşılaşmak mümkündür.Kliniğinizin size verdiği ateş düşürücüleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tüp bebek sonrası kabızlık oluşmasına önlem amaçlı bol lifli gıdalar(meyve ve sebzeler)ve bol sıvı alınız.Bitkisel çay,kabızlık giderici yoğurt,kayısı,kayısı suyu tüketebilirsiniz.Tüp bebek kliniğiniz size bunun için uygun şurup yazacaktır.Günde 3 ölçeğe kadar kullanabilirsiniz.

Tüp bebek sonrası  ilk üç günü evinizde istirahat ederek geçiriniz.Bu süre boyunca istediğiniz şekilde yatabilir veya oturabilirsiniz.Yemek yemek,tuvalete gitmek gibi ihtiyaçlarınız için kalkabilirsiniz.Üç günü sürekli yatarak geçirmeniz gerekli değildir.İğnenizi yaptırmak için 15 dakikalık mesafelerin bir mahsuru yoktur.

Tüp bebek sonrası evinize istediğiniz araçla gidebilirsiniz.En fazla 2-3 saatlik mesafelere yolculuk edebilirsiniz.Daha uzun mesafelere gitmeniz gerekirse İstanbul’da 2-3 gün geçirdikten sonra istediğiniz araç ile evinize gidebilirsiniz.

tüp bebek sonrasıTüp bebek tedavisinde size verilen vitamin tedaviyi destekleyici ilaçları gebelik testine kadar devam ediniz.

Hapşırmak, öksürmek,merdiven inip çıkmak,transfer sonrası idrar yapmak gibi  faaliyetlerinizin hiçbir sakıncası yoktur.

Damla şeklindeki pembe akıntı adet olduğunuz anlamına gelmemektedir.Gebelik testinizi zamanında yaptırınız.

Gebelik testinizi transfer işleminden yaklaşık 12, 13 veya 15.gününde kandan baktırınız.Sonucunuzu doktorunuza telefon veya fax yoluyla bildiriniz.

Gebelik testine kadar cinsel ilişkide bulunmayınız.Ağır ve yorucu işler yapmayınız.Doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız.

Tüp bebek sonrası duş şeklinde banyo yapabilirsiniz.

 

Bu yazı 808 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak