Tüp Bebek Öncesi

Paylaş
 

 

tüp bebek öncesiBir çok çiftin hayalinde mutlu bir evlilik ve çocuk hayali vardır. Fakat bazen kadın veya erkekten kaynaklanan fizyolojik veya psikolojik nedenler çocuk sahibi olmalarına engel olabilir. Bu durumda çiftler tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmaya çalışmaktadır.

Korunmasız olarak ilişkiye girilmesine rağmen uzun süre çocuk sahibi olamama durumu yani  infertilite durumu  ortaya çıktığında çiftler hemen bir uzman doktora başvurarak çocuk sahibi olmak için çalışmalara başlamalıdır.Başvuru yapan çiftlerden gerekli olan bir takım testler istenir.. Testler sonucunda çiftlerin çocuk sahibi olmaları için en uygun tedavi seçeneği belirlenir.

Çiftlere testlerden sonra  sonuçlarına göre yumurtalama tedavisi veya aşılama ismi verilen tedavi sürecine alınırlar. Bu tedavilere cevap vermeyen çiftler direk olarak tüp bebek tedavi süreci başlar.

Tüp bebek tedavisi yaptırmadan önce dikkat etmeniz gerekenler ;

  • Tüp bebek tedavisini  yaptıracağınız merkezleri araştırarak  size en uygun ve sağlıklı olanı seçiniz.Tüp bebek merkezinin daha önceki yıllarda yaptığı tedavilerde ne kadar başarılı olduğu, tedavi sürecini gerçekleştirecek olan doktorun deneyimi gibi bir çok noktaya da dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Tüp bebek tedavisine başladıktan sonra hangi süreçler izleyeceğiniz doktorlarınız tarafından sizlere belirtilecektir. Sizlerinde  doktorlarınızın tavsiyesine dikkat etmeniz son derece önemlidir.
Bu yazı 831 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […]  Tüp bebek diğer adıyla  infertilite tedavisi içine dâhilseniz size durumunuz hakkında birçok şey anlatıldı, ilaçları hangi dozda nasıl kullanacağınız, ne zaman geleceğiniz söylenildi. Buraya kadar tedavinin en önemli yürütücüsü doktorunuzla beraber sizdiniz. Oysa yumurtalarınızın toplanacağı (OPU; oocyte pickup) güne gelindiğinde artık yumurtalarınız sizden alınıp laboratuar ekibine devredilir. Burada iyi şartlara sahip bir tüp bebek laboratuarı ve deneyimli tüp bebek embriyologları ile elde edilecek embriyolarla başarı şansı artmaktadır. Sizin içine girmediğiniz bu yer ve uygulamalarla ilgili biraz bilgi sahibi olmak, bilinmezlikleri ve dolayısıyla endişelerinizi biraz azaltabilir.Bu nedenle tüp bebek laboratuarı ile ilgili merak ettiklerinizi mutlaka sorun.Size ait çok kıymetli hücrelerinizi  tüp bebek laboratuvarına bırakacağınızı unutmayın. […]

Bir yorum bırak