Tüp Bebek Merkezi Seçmek

Paylaş
 

Araştırma,araştırma,araştırma ! Tedavi merkezini önce ev ödevinizi yapmanızın önemini ne kadar vurgulasa azdır. Bazıları tatil tercihini yaparken, tüp bebek merkezi seçimine ayırdığından daha fazla zaman harcar. Yapacağınız araştırma paradan ve zamandan tasarruf etmenizi ayrıca sonradan başınızın ağrımasını sağlar.

Başkalarının tavsiyesi önemlidir; ama sadece buna karar vermeyin: bir çift için uygun olan diğer bir çift için doğru olmayabilir. Ayrıca tüp bebek teknikleri sürekli değiştiğinden, tüp bebek merkezinin bilgisi eskimiş olabilir. Sadece doktorunuzun tavsiyelerine bel bağlamayın. Tedaviler bir merkezden diğerine değişir; gittiğiniz merkez, başarı şansınızı tamamıyla değiştirebilir.
Fakat tüp bebek tedavinizi devlet sigortası karşılıyorsa seçenekleriniz kısıtlı olacaktır. Belirli bir tedavi merkeziyle anlaşmaları olabilir. Tedavi masraflarınızı kendiniz karşılıyorsanız seçim tamamen size bağlıdır. Doğru seçimi yapmak, insanları gücendirmemeye çalışmaktan daha önemlidir.Bu yüzden eğer yanlış bir yer seçtiğinizi veya diğer tüp bebek merkezinin size daha doğru bir tedavi uygulayacağını düşünüyorsanız , hiç tereddüt etmeyin.

tüp bebek 2SORU SORMAK

En az iki tüp bebek merkezi ile görüşüp, neler sunabildiklerini öğrenin. Bilgi içerikli kitapçıklarını okuyun, önceliklerini belirleyin ve bir  soru listesi hazırlayın .Her yerde değişebilen masrafları dikkatle inceleyin .Asıl unsur tedavinin ücreti olmamalı ; ama birkaç  kez tüp bebek denemek çok masraflı olabilir. Personelle konuşun . Önemli olduğunu düşündüğünüz her şeyi çekinmeden sorun. Herhangi bir soru uygunsuz olabilir diye düşünmeyin. Merkezle haftada birkaç kez iletişim halinde olacaksınız, bu yüzden görüşeceğiniz kişinin ismini , hemşirelerle doktorların telefonlara veya sorulara ne sıklıkla cevap verebildiğini  öğrenin.

Tüp Bebek Merkezinin Değerlendirilmesi

Yer – Çok iyi isim yapmış bir tüp bebek tedavi merkezine , yeri neresi olursa olsun , gitmeye hazırlı olun .

Çalışma saatleri – Sadece çalışma saatlerinde değil , vücudunuzun gerektirdiği saatlerde de ulaşabileceğiniz, haftanın yedi günü açık olan tüp bebek merkezini seçin.

Göstergeler ve başarı oranı – Sizin yaşınızdakilerde  size özel fertilite sorunlarında vb. için başarı oranı nedir?

Uzmanlık – İleri yaştaki kadınları , FSH seviyesi yüksek olanları , başarısız IVF tüp bebek tedavisi görmüş olanları veya gebeliğe birkaç defa sonlanmış kadınları tedavi ediyorlar mı?

Tedaviler  Sizin koşullarınıza uyacak mı?
Merkezdeki genel tutum nasıl ? Personel size kendinizi rahat hissettiriyor mu? Sorularınız veya endişeleriniz olduğunda ulaşabilecek misiniz?

Danışmanlık  – Bazı merkezler diğerlerinden daha iyi danışmanlık hizmeti veriyor.

Bu yazı 836 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak