Tüp Bebek Merkezi Seçimi

Paylaş
 

Tüp bebek merkezinin yeri: Tüp bebek konusunda çok iyi isim yapmış bir merkeze, yeri neresi olursa olsun gitmeyi tercih edin.Tedavi sonucu ne olursa olsun pişmanlık duymamanız gerekmektedir.

Tüp bebek merkezinin çalışma saatleri: Haftanın yedi günü işlemlerin yapıldığı merkez olmasına dikkat edin.Tüp bebek kesintiye uğramadan takip edilmesi gereken bir tedavi şeklidir.

Tüp bebek merkezinin başarı oranı: Sizin yaşınızdaki ve sizin durumunuza benzeyen hastaların gittiği merkezin başarı oranı nedir?Bugüne kadar canlı doğan bebeklerin sayısını size verebiliyorlar mı?

tup bebek merkezi seçimiTüp bebek merkezinin uzmanılığı : İleri yaştaki kadınları,FSH seviyesi yüksek olanları,başarısız IVF tedavisi görmüş olanları veya gebeliği birkaç defa sonlanmış kadınları tedavi ediyormu? Sadece tüp bebek tedavisi ile ilgileniyor mu?

Tüp bebek merkezi başarısız denemelerden sonraki değerlendirme: IVF tedavisinin sonra sizin için başarısız değerlendirmesi yapılıp yapılmayacağını öğrenin.Tüp bebek her zaman ilk denemede mutlu sonla bitmeye bilir.

Tüp bebek merkezi tedavileri sizin koşullarınıza uyacakmı? SGK anlaşması varmı? Tedavide hangi masraflarla karşılaşacağınızı açık bir şeklide ifade ediyorlar mı?

Tüp bebek merkezinin genel tutumu: Merkez çalışanları size kendinizi rahat hissettiriyor mu? Telefonla sorularınızı yeteri kadar cevaplıyorlar mı?

Tüp bebek merkezi embriyo donduruyormu? Yasal olarak size transfer edilen embriyoların dışında geri kalanlar takip edilip donduruluyormu? Bunun için ücret alınıyor mu?

 

 

Bu yazı 722 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak