Tüp Bebek Merkezi Seçimi İçin Önemli Faktörler
Paylaş
 

gebelik testiKısırlık gebelik elde etme yeteneğinde bir bozulma şeklinde tarif edilebilir.Günümüzde kısırlık sorunu ile ilgili tedavilerde önemli yol kaydedilmiştir.Sayıları 100 leri aşan Tüp bebek merkezlerine ulaşmak ve tedavi olmak mümkündür.Doğru ve güvenilir tüp bebek merkezi seçmenizi kolaylaştıracak faktörleri sizin için aşağıda sıralamaya çalıştık.

Tüp Bebek Doktorların Eğitimi ve Bilgi Birikimi
Tüp bebek tedavisinde tüm yönleriyle yeterince eğitimli ve bilgili bir hekim kadrosu olan bir infertilite kliniği seçmeye özen gösterin.Ne kadar süredir Tüp bebek hastaları ile ilgilendiğini ve bu konu ile ilgili ne kadar yayınlanmış makalesi olduğunu cv lerinden kontrol edebilirsiniz.Uzmanlık alanın sadece tüp bebek hastaları olması önemlidir.

Deneyimli Embriyoloji Personeli
Embriyoloji laboratuar personelinin uzmanlık düzeyini, kaç yıldır tüp bebek merkezinde embriyolog olarak çalıştığı,yurtdışı sertifikalarının olup olmadğı hakkında bilgi almanız önemlidir.

Tüp Bebek Başarı Oranları
Tüp bebek merkezlerinin başarı oranları hakkında mutlaka bilgi almaya çalışın.Bu bilgilere güvenemiyorsanız en iyi bilgi,sizinle aynı sorunu yaşamış ve başarıya ulaşmış kişilere danışmanız da herzaman fayda vardır.

Dondurulmuş Embriyo Başarı Oranı

Dondurulmuş embriyo transferi programı kısırlık tedavinde çift için hayati öneme sahiptir. ekstra embriyolar daha sonra kullanılmak üzere saklanır, önemli ölçüde başka bir yumurta toplama prosedürü geçirmek zorunda kalmadan hamile kalma şansını ekleyebilirsiniz. Başarısız bir dondurulmuş embriyo programı olan bir merkez aslında bireyin genel şansını azaltacaktır. İyi bir program da % 40 aşan bir klinik gebelik oranı olmalıdır.

Fiyatlandırma ve Ücret Yapısı
Seçtiğiniz merkezde hangi işlem için ne ödemeniz gerektiğini ayrıntılı bir şekilde isteyin.Tüp bebek tedavilerinde kullanılacak olan teknik donanım için ayrı ücretlendirme detaylarını sorun.Tedavide yaklaşık ne kadar ilaç kullanıcağınızı sormayı unutmayın.Tüp bebek merkezleri fiyatları merkezin teknik donanımına göre belirlerler.Tüp bebek fiyatı uygun olan merkezleri lütfen daha detaylı inceleyin

Tüp Bebek Tedavilerine İlişkin Bilgilerde İnternet Uyarısı
Günümüzde her türlü bilgiyi internet yoluyla öğrenme imkanına sahibiz.Ancak bilgi kirliliğine karşı dikkatli olmak gerekir. Kısırlık tedavisi çok karmaşıktır.Teşhis veya tedavisi internet üzerinden tedavi edilemez. Bazı tüpbebek merkezleri başarı oranları hakkında doğru olmayan iddialarda bulunabilir. Web siteleri çok yanıltıcı ve gerçekdışı beklentiler sunabilir. İnternet bilgisi mükemmel bir kaynaktır, ancak bilgi çok dikkatli incelenmelidir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir adet yorum var.

  1. […] Azospermi teşhisi koyarken dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise testislerin büyüklüğüdür. Eğer testisler normalden küçük (atrofik) ise sorunun kaynağı başlangıçta yapılan hormonal testler ile belirlenebilir. Atrofik testislere yüksek FSH ve normal ya da düşük testosteron düzeyi eşlik ediyorsa sorun aslen testislerdedir. Primer testis yetmezliği olarak adlandırılan bu duruma kromozom kusurları eşlik edebileceği için genetik inceleme önerilmelidir. […]

Bir yorum bırak