Tüp Bebek Maliyeti 2014

Paylaş
 

 

Tüp bebek merkezleri hastaya uyguladıkları hizmetin karşılığı olarak hastalardan farklı fiyatlar almaktadır.Tüp bebek tedavilerinde fiyat farklarını ortaya çıkaran en önemli unsurlar kliniklerin uyguladıkları teknoloji farkı ve hasta konforudur.

Tüp Bebek maliyeti 2014 senesinde diğer senelere göre fazla bir artış göstermemektedir.2014 yılında ki en büyük değişim SGK dan tüp bebek raporu alanlar için oldu.Daha önce SGK tüp bebek raporu olan hastalar kliniğe 800 tl ile 1500 tl fark ücreti ödüyorlardı.Ancak  2013 yılının sonunda  özel hastanelerin ücret farkı %200 ye kadar çıkabilecek ibaresinden dolayı fark ücreti  2500 tl çıkmıştır.Özel tüp bebek merkezlerinde de ücretli hasta fiyatları 4000- 5500 Tl arasındadır. Bu işlemlerin içerisine testler ve ilaçlar eklendiğinde bu tutar yaklaşık 6000 TL ile 9000 TL civarında tutabilmektedir.

Tüp bebek fiyatlarının içine dahil olan hizmetler;

Yumurtalıkların takip edilmesi için 2-3 defa ultrason muayenesi, yumurta takibi yumurtaların özel kataterlerle alınması ( kısaca OPU denmektedir)

Yumurtaların laboratuar ortamında döllenmesi çalışması (kısaca IVF denmektedir) Döllenen yumurtaların anne adayına transfer edilmesi dahildir.

Tüp Bebekte İlaç Fiyatları 2014

Tüp bebek tedavilerinde ilaçların belirlenmesi için anne adayına adetin 2 günü yapılan kan tahlilinde yumurtalıkların rezerv durumu belirlenir. Tüp bebek tedavi ilaçları anne adayının yumurta rezervi eğer iyi durumda ise 750-1000 TL arasında tutabilir. Yumurta rezervi az ve anne adayının yaşı eğer yüksekse yumurtaların uyarılması için daha fazla ilaca gerek duyulmaktadır. Bu nedenle tüp bebek ilaçları tedavinin haricinde 2000-3000 TL arasında tutabilir.

Bu işlemlerin dışında olan mikro-tese işlemi de tüp bebek tedavisinin içersinde değildir. Bu işlem farklı bir fiyatlandırmaya tabi tutulmaktadır.Mikro tese ücretleri 2000tl -3500tl arasında ek maliyet getirir.

Hastaya uygulanacak olan bazı teknikler.IMSI,EMBRİYOSKOP,GEBELİK AŞISI vb….. bazı kliniklerde ayrı fiyatlandırma olarak hastanın karşısına çıkabilir.Hastalar bütün bu uygulamalar için ekstra bir ücret ödeyip ödemeyeceklerini mutlaka sormalıdır.

Tüp bebek Tedavisi ile ilgili diğer konuları buradan öğrenebilirsiniz

Tüp Bebek

Tüp Bebek Merkezleri
tüp bebek fiyatları
tüp bebek fiyatları istanbul
tüp bebek nasıl yapılır
tüp bebek aşamaları
mikroenjeksiyon nedir?
tüp bebek maliyeti
tüp bebek nedir
tüp bebek fiyatları 2013
tüp bebeğin aşamaları nelerdir
tüp bebek aşamaları
tüp bebek nedir nasıl yapılır
tüp bebek nasıl olur
tüp bebek nasıl yapılır
tüp bebek kimlere uygulanır
tüp bebek tedavisi
tüp bebek gebelik testi
tüp bebek gebelik belirtileri
tüp bebek gebelik hesaplama
tüp bebek gebelik belirtileri nelerdir
tüp bebek gebelik aşısı
tüp bebek gebelik testi sonuçları

Bu yazı 810 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak