Tüp Bebek Fiyatları Ne kadardır? Sgk Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor mu?

Tüp Bebek Fiyatları Ne kadardır? Sgk Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor mu?
Paylaş
 

Tüp Bebek Fiyatları Ne kadardır? Sgk Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor mu?

Tüp Bebek Fiyatları Ne kadardır? Sgk Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor mu? Tüp bebek tedavisi maddi ve manevi olarak çok zor bir süreçtir, tedavi maliyetleri değişip değişmediğini ve son yıllarda ne kadar olduğunu siz ler için araştırdık.

Tedavi fiyatları IVF tedavisinin merkezine göre değişir. Normal koşullarda uzun süreli bebeği olmayan çiftler için geliştirilmiş bir uygulama olan in vitro döllenme, bugünkü her 100 çiftten 15’inde tercihlerden biridir. Çocuk sahibi olmak için atılan bu adımda, çok miktarda para gerekmektedir. Yüksek maliyetli bir tüp bebekte, ilaç fiyatları, merkez tarafından sunulan imkanlar, doktorun deneyimi ve diğer birçok faktör IVF’nin maliyetini etkiler. Sonuç olarak, bazı merkezlerde, in vitro fertilite oranları daha ucuzdur, ancak bazıları daha yüksektir.

Tüp Bebek Ücretleri

2015’te in vitro fertilizasyon maliyeti 2014’ten çok farklı değildir. Geçen sene SGK’dan IVF raporu alan hastalar için IVF’nin fiyatı çok cesaret vericiydi. SGK’dan IVF raporu alan ebeveynlere kliniklerden 800-1500 TL fark verildi. 2013 sonunda bu fark% 200 ve ödenmesi gereken fark 2500 TL’dir. Özel kliniklerinde, ücretli hastaların maliyeti 4000-5500 TL arasında değişebilir.

In vitro fertilizasyon tedavilerinde ilâç gibi ek ihtiyaçlar, maliyeti önemli ölçüde artırmakta ve fiyatı 6000-9000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Muayene, yumurtalık takibi, laboratuar ortamında yumurta döllenmesi, döllenmiş embriyoların annenin rahmına transferi gibi birçok prosedür, IVF fiyatındaki artışın nedenleridir.

SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor mu?

IVF tedavisinin maliyetlerinden bazıları SGK tarafından karşılanmaktadır. Gerekli koşullar yerine getirildiğinde SSI sağlık raporunun alınmasına yardımcı olur. SGK’nın IVF ödemesinin bir kısmını karşılamak istediği koşullar şunlardır:

Tıbbi tedaviden sonra bebeğin normal şekildeki bir bebeğe sahip olamayacağı ve yardımcı üreme yöntemleri sayesinde yalnızca bebek doğabileceği konusunda bir sağlık kurulu raporu bulunmaktadır. Annelik 23 yaşında olup 40 yaşını doldurmamıştır. Tedavinin yapıldığı yerde Sağlık Ocağı ile anlaşma imzaladı. Genel sağlık sigortası prim günleri için en az 5 yıl veya 900 gün genel sağlık sigortası. Tedavi yöntemlerinin sonuçları sözleşmeli sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından belgelendirilmiş, ispatlanmış sağlık komiteleri tarafından elde edilmemiştir.

 

Bu yazı 186 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak