Tüp Bebek Fiyatları Ankara

Paylaş
 


Kısırlık sorunu ülkemizde ve tüm dünyada hızla yaygınlaşmakta  ve buna paralel olarak bu alanda hizmet veren tüp bebek merkezleri her geçen gün artmaktadır. Durum böyle olunca  her alanda olduğu gibi tüp bebek merkezleri arasında da bir rekabet piyasası oluşmuştur. Tüp bebek merkezleri konusunda seçenekler arttıkça hastaların seçim yapmaları da çok daha zor hale gelmektedir.

tüp bebek fiyatları ankaraHastaların tüp bebek merkez konusunda tercih yapmalarını etkileyen en önemli faktörlerden biri merkezin uyguladığı fiyat politikasıdır. Tüp bebek tedavilerinde, merkezler arasında   fiyatlarla ilgili oldukça farklı tablolarla karşılaşmaktayız. Merkezin konumu, başarı oranı,  çalışan ekibi, kullanılan teknolojik yenilik ve yöntemler fiyat politikasını belirleyen başlıca faktörlerdir.

Tüp bebek tedavilerinde, fiyatlandırılan hizmetler, folikül takibi, yumurta toplama (OPU) , uygulanan anestezi, embriyo transferi, hormon tetkikleri, embriyo dondurma ve saklama, kullanılan ilaçlar ile birlikte uygulanan teknolojik hizmetlerdir. (IMSI, Embriyoskop v.b.)Tüp bebek merkezleri fiyat politikalarını belirlerken  bütün bu hizmetleri göz önünde bulundurarak belirlerler. Bazı merkezlerde bu hizmetler için bir paket fiyat uygulanırken, bazılarında ise farklı şekillerde ücretlendirilir.

Tüp bebek tedavilerinde maliyeti en çok etkileyen kullanılan ilaçlardır. İlaç maliyetleri tamamen hastaya özel değişkenlik göstermektedir. Hastanın folikül gelişimine yani tedaviye vereceği cevaba göre ilaç dozu belirlendiği için ilaç maliyeti, artabilir veya azalabilir.

Hastaların merkez tercihi yaparken fiyat konusunda sağlıklı bilgi almaları gerekir. Eğer paket bir fiyat belirlenmişse , hangi hizmetlerin pakete dahil olduğunu, nelerin extra maliyet gerektirdiğini bilerek tedaviye başlanmalı ki zaten yeteri kadar stresli olan bu süreçte herhangi bir sürprizle karşılaşılmasın.

 

 ANKARA’DA BULUNAN TÜP BEBEK MERKEZLERİ

Gata Üremeye Yardımcı Teknikler Ünitesi Tüp Bebek Merkezi
Telefon: 0312 321 94 10

Gen-Art Kadın Sağlığı Tüp Bebek ve Üreme Merkezi
Telefon: 0312 442 63 84

Kavaklıdere Kadın Sağlığı Tüp Bebek Merkezi
Telefon: 0312 466 33 66

Özel Ankara Tüp Bebek Merkezi
Telefon: 0312 472 33 34

Maya Tüp Bebek Merkezi
Telefon: 0312 448 22 21

Centrum Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi
Telefon: 0312 446 66 66

Ankalife Tüp Bebek Merkezi
Telefon: 0312 220 21 22 (pbx)

Anatolia Tüp Bebek Merkezi
Telefon: 0312 442 56 56

Join the Forum discussion on this post

Bu yazı 969 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. tatlıcadı dedi ki:

    ankara tüp bebek merkezleri yer alan listede mevcuttur.

Bir yorum bırak