Tüp Bebek Fiyatları 2013

Paylaş
 

 

Tüp bebek tedavileri hastalar için çoğu zaman hem maddi hemde manevi olarak hırpalayıcı bir süreçtir.Günümüzde her 100 çiftten 15 tanesinin tüp bebek yapmak zorunda olduğunu düşünür isek durumun ne kadar çok insanı ilgilendirdiğini daha iyi anlarız. Maalesef tüp bebek tedavisini uygulayan birçok hasta hem bütcesini ayarlamak hem de hangi merkezi seçiceğine karar vermenin güçlüğü ile zorlanmaktadır.

Tüp bebek tedavilerinde merkez seçmede ki en önemli karar merkezin uyguladığı fiyat politikası olmaktadır. Tüp bebek tedavileri pahalı tedavileridir. Uygulanan ilaçlar yaklaşık olarak 1000tl ile 2500 tl arasında olmaktadır. Merkezlerin hastaya sunduğu tıbbi imkan sunduğu konfor kalifiye elaman sayısı doktorlarının tecrübeleri vb… nedenlerden dolayı fiyat aralığı 2500 tl den 5000 tl ye kadar farklılıklar gösterir. Unutulmaması gereken en önemli şey merkez seçerken fiyatından önce merkezin size sunduğu tıbbi imkanları göz önünde bulundurmanızdır.

Tüp bebek tedavilerinde fiyatların içine;

Yumurtalıkların takip edilmesi için 2-3 defa ultrason muayenesi,yumurta takibi yumurtaların özel kataterlerle alınması ( kısaca OPU denmektedir)
Yumurtaların laboratuar ortamında döllenmesi çalışması (kısaca IVF denmektedir)
Döllenen yumurtaların anne adayına transfer edilmesi dahildir.
Sizin için İstanbulda ki  bazı  merkezlerin tüp bebek fiyatlarını araştırdık ancak yinede en doğru bilgileri ve tedavi kapsamında nelerin dahil olduğunu özelikle merkezlere sormanız  gerektiğini hatırlatırlatmak isteriz.

Örneğin embriyo dondurmak için ücret alınıyor mu?

2012 yılında tüp bebek tedavilerinde uygulanan embriyoskop merkezlerinde var mı? Var ise bunun için ayrıca ücret alınıyor mu?

IMSI spermlerin 8000 kat büyütülüp seçilmesine imkan veren cihaz var ? Var ise ek ücret alınıyor mu?

Tedavi sırasında bakılan kan testleri E2-P4 vb….için ayrıca ücret alınıyor mu?

Yukarıda ki sorular hem merkezin kalitesini hemde talep edilen ücretin neleri kapsadığını size gösterecektir.

Sizin de ona göre bütcenizi ayarlanız mümkün olacaktır.

Hepinize tüp bebek tedavileriniz de bol şanslar


Bu yazı 801 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak