Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

Paylaş
 

Saç dökülmesi tedavileri için uzun yollar katedildi. Peruk ve benzeri şeyler çok eskilerde kaldı. Saç nakli/Saç ekimi için yeni araştırmalar yapıldı işte bilmeniz gereken 6 madde.1.Herkes saç ekimine uygun değildir. Saç naklinin sizin için en iyi seçim ol

Saç dökülmesi tedavileri için uzun yollar katedildi. Peruk ve benzeri şeyler çok eskilerde kaldı. Saç nakli/Saç ekimi için yeni araştırmalar yapıldı işte bilmeniz gereken 6 madde.
1.Herkes saç ekimine uygun değildir. Saç naklinin sizin için en iyi seçim olup olmadığını anlamak için dikkate alınacak bazı faktörler vardır:
Saç derinizin ne kadarlık kısmına saç ektirmeyi düşünüyorsunuz? Saç kaybı hızınız ne düzeyde? Cerrahi müdahale için engelleyici durumlar var mı? Saç dökülmeleriniz herhangi bir sağlık sorunuyla mı ilgili?

Eğer sağlıksız bir durumdan saç dökülmesi kaynaklanmışsa, saç nakli sizin için iyi bir seçim olmayabilir. Farklı bir çözüm aranılabilir. Doktorunuzla bu konuyu tartışın.
2.Doktorunuza danışacağınız bir başka saç geliştirme yöntemi de, saç büyütme ilaçlarıdır. Daha az olumsuz etkileri vardır. Uzun süreli kullanımlarda sonuç verir. Kadınlar bu ilaçlardan kaçınmalıdır.

3.Maliyetleri genelde fazla olan bu nakilleri genelde sigorta da karşılamaz. Bir saç nakli normalde zorunlu bir sağlık sorunu değil estetik durum olarak algılanır ve fiyatı pahalıdır.
4.Her doktor bu işi yapamaz. Deneyimli bir plastik cerrahı ya da dermatolog tarafından yapılabilir. Saç naklinde uzman mı, iyi bir dermatolog ya da uzman bir cerrah mı araştırılmalıdır.

5.Bazı yan etkileri olabilir. Şu komplikasyonlar görülebilir. Şişme, çürüme, kanama, kaşıntı, uyuşukluk ve enfeksiyon.
6.Her zaman sonuçtan memnun kalınmayabilir. Bazı durumlarda saç ekiminden sonra saç dökülmesi tekrar görülebilir. Saçınız, eskisi gibi özgün doku ve kalınlığa erişemeyebilir ama yetenekli bir doktor doğal ve gerçekçi görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Bu yazı 758 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak