Meleklerle Uyanmak……..

Paylaş
 

Eğitim, kariyer, başarı derken 38 yaşında nihayet evlendim.Eşimle önce gezip tozmayı düşündük, 1yıl sonra çevre baskısıyla biz de tabi çocuk istemeye başladık.Önce 6 ay denedik, fakat sonuç alamadık.Bir yakınımızın tavsiyesi ile  kadın doğum doktoruna başvurduk.Eşimle ilgili herhangi bir sıkıntı yoktu, fakat benim yaşımın ilerlemesinden dolayı yumurtalık rezervimin azaldığını söyledi doktorumuz. Zaman kaybetmeden tüp bebek tedavisine başlanabileceğini ve bu yöntemle çocuk sahibi olabileceğimizi iletti.Biraz üzüldük, biraz hayal kırıklığı yaşadık, birazda telaşlandık, sanki o an hemen yaptırırsak bu işi başarırız diye düşündük.Araştırdık tabi, hemen her yere güvenmek doğru değildi .

Güvenilir bir tüp bebek merkezi bulduk ve ekibimize inandık, emanet ettik kendimizi.Belkide en zor süreç en iyi tüp bebek merkezinin hangisi olduğuna karar vermekti.

dogum-zorluklari-50a41d2f35a175Tüp bebek tedavisinin ilk denemede 5 yumurta toplandı, 2 embriyom gelişti, 2 embriyo transfer edildi, her şey o kadar iyiydi ki, hiç bu kadarını beklemiyordum.Fakat sonuç negatif.Aslında bu kadar olumlu gidişatın ardından kendimi %100 pozitif sonuca adapte ettiğimi farkında bile değildim. Çok üzüldüm, çok ağladım, bir hafta işe gitmedim. Eşimle birlikte bir karar verdik. Bu süreç çok zor ve yıpratıcı bir süreç ve ben buna hazır değilim, dolayısıyla vazgeçtik. Doktorum bu durumu duyunca çok kızdı.Tecrübesi ve başarı öyküleriyle bizi birkez daha denemeye ikna etti.Bir sonraki adette tekrar başladık. Bu arada genetik testlerimizi yaptık test sonuçları normal çıkınca hemen tüp bebek tedavisine tekrar başladık.3yumurta, 2 embriyo gelişimi ve takiben transferi, gebe kaldım. Çok mutluyum, herkesle paylaşıyorum, dünyalar benim. Sanki eşimle tekrar bir balayı yaşıyoruz.2 hafta sonra ultrason kontrolüne gittik, kese görülmesi gerekiyormuş, ama benim bebeğimin kesesi görülmedi. Ne yapmalıydım? Hayır bu defa ben pes etmedim, ben anne olacağım dedim. 2 ay sonra bir daha denedik. Alınacak bütün önlemleri aldı doktorum sağ olsun.Bu defa hiç ümitli değilim, konuyla ilgili gündem yok. Derken 12 günlük bekleme süresi geçti ve son gebelik tahlilimi verdim, hemen çıktım klinikten.Eşim almaya gitti sonucu, keşke ben gitseydim o mutlu haberi bana getirdiğinde bir kez daha çıldırmıştım.Sanki o günden daha pıtırtısını duymuştum karnımda. Allahım ne muhteşem bir duyguymuş, Rabbim herkese nasip etsin bunu. Şu an kızım yanımda melek gibi uyuyor ve ben bu güzel ama zor aşamaları sizlerle paylaşıyorum.

Sakın vazgeçmeyin, bir de tabi çok beklemeyin, isteyen herkese bol şans diliyorum….
Banu-Serdar Y.

Bu yazı 837 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. nurgül türk dedi ki:

    Merhaba Banu Hanım ,

    Öncelikle tebrikler evladınıza Allah hayırlı uzun ömürler nasip etsin.Bende sizinle aynı yaştayım 4 kez özel bir klinikte denedim malesef hüsranla sonuçlandı.Tekrar tüp bebek yaptırmak istiyorum fakat güvenilir bir klinik bulmak çok zor bu nedenle sizin tüp bebek yaptırdığınız kliniği öğrenebilirmiyim .

Bir yorum bırak