Kanser Neden Artıyor?

Paylaş
 

Kanserden ölenler gün geçtikçe artmaktadır. Bugüne kadar insanların kanser ile ilgili bir tasası yoktu şu anda her ailede bir yada iki kanser vakası görülmektedir. İnsanlar bunun farkındalar kanser son derece sıklaştı. Eskiden İstanbul’da 3 merkez vardı hasta sayısı 2500 kişi idi. Günümüzde İstanbul’da 10 tane merkez var ve tedavi olanların sayısı 8000. Bütün özel hastahanelerde işin içerisinde girdiler demek ki kanser hastalığında çoğalması söz konusu. www.e-kutuphane.com.tr sitesinden derlenen bilgilere göre işte kanser artışının sebepleri.

Her yıl yeni 150 bin kanser vakası kayıtlara geçiyor, nüfusun yaşlanması, katkı maddesi ürünler tüketmek, elektromanyetik ürünler, çevre kirliliği kanserin artmasına neden olmaktadır. Kanserin en önemli sebebi ise kişinin yaşıdır, yaş arttıkça kanser riski de artmaktadır.

Hangi tür kanserler daha yaygın

Meme kanseri ve prostat kanseri günümüzde daha yaygın, bunların yüksek olmasının sebebi ise bizi her ne etkiliyorsa kadınlardaki meme dokusu ile erkeklerde ki prostat dokusu aşağı yukarı aynıdır.

Kalın bağırsak kanserinde de artış söz konusu. İnsan vücudu 3 tane ana dokudan meydana geliyor. Sindirim sistemini oluşturan kanserlerinde kanser artışı söz konusu. Kanserlerde ki artış ne ise bu sistematik bir etki yapıyor.

Dokulara bakıldığında troid dokusunda aynı şekilde sindirim sistemini dokusunu geliştiren iç tabakadan meydana geliyor. Günümüzde iç tabaka dokularında olağanüstü bir artış var.

Kanser hangi işaretleri verir?

Hastalık başlar yavaş yavaş gelişir, bir kişiyi her gün izlemiyorsanız kanserin nasıl çıktığı hakkında fikir sahibi olunamıyor. 50 yaşından sonra kanserlerde genel bir artış olmaktadır ve kalın bağırsak taramasıda 50 yaşından sonra olabilir. Fakat taramalar her zaman çok net bir şey söylemiyor. Bir kanser eğer sizde genel olarak halsizlik hali, iştahtan kesme gibi durumlar var ise buna kanser diyebilirsiniz.

Biz hep gıda ile ilgili konuşuyoruz, bizde uygulanan yöntemler beyaz unun ya da entegre et sistemleri ABD’nin izlediği yoldur. Çünkü firmaların kökeni orası, Türkiye’ye bir şekilde yerleştiriyorlar o zaman aynı hastalık profili burada da oluyor.

Fazla hijyen merakı vücudumuza zarar veriyor

Markalı ürünlerin kaliteli olduğu ve kanser yapmayacağı kanaati doğru değil. Bazı reklamlarda gösterilen bilgiler, haşeralara karşı bol bol kimyasal temizleyici sürmek gibi reklamların bilimsel bilgi ile alakası yoktur. Oda kokuları bizim fark etmediğimiz bir şekilde sistemimizi değiştiriyor. Bir konu ile iştahımız açılabiliyor, bu sistemi kimyasal ile değiştirmek insanlara zararlıdır. Sentetik koku insan sistemini değiştirir.

Bu yazı 14 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak