Hamile miyim? Hamilelik Belirtileri

Paylaş
 

ACABA HAMİLE MİYİM ?

Adet  gecikmesi yaşıyorsanız

Adet gecikmesi gebeliğin en belirgin göstergesidir. Bazen  halk arasında söylendiği gibi üzerine kanama olabilir bu  adet dönemimizdeki gibi  koyu değil aksine açık renkli bir kanamadır.

Göğüslerde hassasiyet yaşıyorsanız

Gebe kaldığımızda süt hormonumuz kendini süt  üretimi için hazırlamaya başlayacaktır. Göğüslerde büyüme ve hassasiyet ve renk değişimi  olabilir

Yorgunluk Hissi yaşıyorsunuz

Gebelik belirtilerin bir önemli belirtisi de yorgunluk hissi yatağa erken girme sabahları kalkamama günlük yaşantımızda hareket gücümüzün sınırlanması tansiyonumuzun düşmesi yada kendimizi hep halsiz hissetmemize neden olur

hamile miyim

hamile miyim

Sık sık tuvalete çıkıyorsanız

Diğer  bir önemli belirti de tuvalete çıkma sıklığında oluşan artıştır. Etrafınızdaki kişilerin gözüne batacak  kadar artabilir bu sıklık.

Mide bulantısınız varsa

Gebeliğin diğer belirtisi de  mide bulantısıdır. Mideniz aşırı derecede bulanabilir hatta hiç ummadığınız bir anda çıkarabilirsiniz.  Bazı anne adaylarımız bu problemi yalnızca sabahları deneyimlerken diğer bir kısım için bu durum bütün gün sürebilir.

Baş dönmesiniz varsa

Hamilelik belirtisinin  en sık görülen belirtisi baş dönme  hissidir. Bir müddet ayakta durduktan sonra, market alışverişinde kuyrukta beklerken, oturup da birden ayağa kalktığınızda baş dönmesi yaşayabilirsiniz.

İştahınızın  açıldıysa ya da kapandıysa ve  bazı yiyeceklerden tiksinmeniz varsa

Anne adaylarımızın iştahında açılma olur .Diğer yandan bunun tersi olarak bazı anne adaylarımız da çok sevdiği yiyeceklere karşı tiksinme ve iğrenme yaşayabilirler.

Kokulara karşı hassasiyet başladıysa

Her hangi bir yiyecek veya kokuya karşı hassasiyet oluşur.

Mide ekşimesi ve/veya kabızlık başladıysa

Ruh halinizde değişimler oluşmaya başladıysa

Hormonel değişimlere bağlı olarak ruh halimizde ani değişiklikler olabilir  Sebepsiz gülme ve ağlama durumları  bir anda sinirlenebilir yada strese girebiliriz  Bir an kahkahalar atarken hemen ardından duygulanıp ağlayabilir ya da aşırı heyecanlanma yaşayabilirsiniz.

HAMİLESİNİZ

Bu yazı 934 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak