Erkeklerin Yok Saydıkları Kanser Belirtileri

Paylaş
 

Mide ya da karın ağrısı. Kolon kanserinin ilk belirtileri açıklanamayan karın ağrılarıdır. Pankreas kanserinde çok sıkıcı bir ağırlık ve ağrı görülür. Karaciğer kanseri hastalarında ise mide krampları görülür ve bu durum mide bulantıları sebebiyle mide ül

Mide ya da karın ağrısı. Kolon kanserinin ilk belirtileri açıklanamayan karın ağrılarıdır. Pankreas kanserinde çok sıkıcı bir ağırlık ve ağrı görülür. Karaciğer kanseri hastalarında ise mide krampları görülür ve bu durum mide bulantıları sebebiyle mide ülseri zannedilir. Karaciğer kanseri ve lösemide sol alt tarafta bir ağrı hissedilir ve genişlemiş dalak sebebiyle karın ağrısı görülür. Eğer bir sindirim sorununuz yoksa derhal ultrasona gidin. Erken teşhiste karaciğer veya pankreas tümörü tedavisinde yararlı olacaktır.

Yemeklerden sonra kronik bir şekilde mideniz asitleniyorsa mide ekşimesi varsa dikkatli olun. Mide kanserinin en sık belirtisi gaz ya da mide ekşimesidir. Üst ve orta karın ağrısı da görülür. Fazla acı yemediyseniz şüphelenilebilir. Açıklanamayan kilo kaybı. Diyet ya da egzersiz yapmadan kilo veriyorsanız dikkatli olun. Kolon veya sindirim kanseri riski olabilir. Karaciğere de yayılabilir. Pankreas kanserinin bir başka sessiz belirtisi de sarılıktır. Sarılık yaygın bir kanser belirtisidir gözlerde beyazlık deride sarılık görülür.

İdrar normalden daha koyu renklidir. Hırıltılı nefes alıyor ya da nefes darlığı çekiyorsanız, akciğer kanseri riskiniz var. Nefes problemleri genelde astım sanılır ama doktora gidilmesi gerekir. Kronik öksürük veya göğüs ağrısı, Lösemi ve akciğer kanseri riskleridir. Bronşit taklit eder. Farkı anlamak için, bu sorunun devam ettiğini ve uzadığını görmek ve omuz ve kollara uzanan göğüs ağrısını hissetmek yeterlidir.

Sık ateşlenme veya enfeksiyon, kemik iliğinde başlayan lösemi belirtisi olabilir. İlik ya da kan kanseri riskleridir. İliğin anormal beyaz kan hücreleri üretmesine neden olur. Ateş ve grip belirtileri gösterir. Yutkunma güçlüğü akciğer, gırtlak veya yemek borusu kanseri riskidir. Nefes daralmaları tümör sinyali olabilir. Kronik mide ekşimesi, mide ya da yemek borusu kanseri ya da reflü belirtisidir. Yüz hatlarının şişmesi ise, baş ve yüzde kan akışını engelleyen göğüs kan damarlarını bloke eden akciğer kanseri habercisi olabilir.

Bu yazı 707 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak