Erkeklerin Yakalanabileceği Kanser Türleri ve Belirtileri

Paylaş
 

Lenf bezleri, koltuk altı, boyun veya kasıktaki topak halindeki şişlikler. Lenf düğümleri kanser belirtisi olabiliyor, lenf sistemindeki değişimlere dikkat edilmelidir. Tiroidlerde, baş ve boyundaki yumrular boğaz kanseri belirtisi olabilir. Buralarda ağr

Lenf bezleri, koltuk altı, boyun veya kasıktaki topak halindeki şişlikler. Lenf düğümleri kanser belirtisi olabiliyor, lenf sistemindeki değişimlere dikkat edilmelidir. Tiroidlerde, baş ve boyundaki yumrular boğaz kanseri belirtisi olabilir. Buralarda ağrısız bir şişkinlik varsa löseminin de erken belirtisi olabilir. Aşırı morarma ya da durmaya kanamanız varsa, genelde lösemi belirtisidir, trombosit, kırmızı kan hücrelerinde sorun var demektir. Dişetleri kanar ve garip morarmalar görülür.

Zaman içinde lösemi, kanı pıhtılaştırarak dışarı atılmasına sebep olur. Halsizlik ve yorgunluk pankreas kanseri belirtisi olablir. Açıklaması olmadan birden bitkin hissetmek ve her an uyumak istiyorsanız doktorunuza danışın. Rektal kanama ya da dışkıda kan varsa, kolorektal kanser teşhisi konulabilir. Kolonoskopi ile teşhis edilir. Bağırsak sorunlarınız varsa, kabızlık, ishal, dışkıda değişimler kanser belirtisi olabilir. İdrar zorluğu ve akış değişimi de bir belirtidir. Prostat kanserinde sık görülür. İdrarda yanma veya ağrı varsa, idrar yolu enfeksiyonu, cinsel yolla bulaşan hastalık ya da kanser olabilir.

İdrar veya menide kan görüyorsanız, prostat kanseri riski vardır. Ayrıca prostat ilerledikçe ereksiyon sorunları da oluşur. Kasık, kalça, uyluk veya karında ağrı, testis ya da prostat kanseri belirtisidir. Testislerin ağrıdığı farkedilir. Testislerde şişlik ağrısız da oluşabilir. Genişleme görülebilir ya da sadece ağrı vardır. Sırt ve kas ağrısı görülebilir. Meme veya göğüste ağrı meme kanseri belirtisidir. İyileşmeyen yaralar kabuklu cilt sorunları cilt kanseri riskini taşır. Tırnaklardaki değişiklikler ise her çeşit kanserin işaretçisidir.

Bu yazı 893 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. begüm dedi ki:

    aksamlari burun kanamam oluyor,hangi kanser hastaligi riskim var?

Bir yorum bırak