Erkeklerde Genital Mantar Enfeksiyonu
Paylaş
 

Erkeklerde bazı durumlarda genital mantar enfeksiyonu gözlemlenebilir. Partnerinde genital mantar enfeksiyonu bulunan erkekler korunmasız seks yoluna başvururlarsa bu enfeksiyonu kapabilirler. Buna karşılık parnerinizin mantar enfeksiyonuna sahip olması s

Erkeklerde bazı durumlarda genital mantar enfeksiyonu gözlemlenebilir. Partnerinde genital mantar enfeksiyonu bulunan erkekler korunmasız seks yoluna başvururlarsa bu enfeksiyonu kapabilirler. Buna karşılık parnerinizin mantar enfeksiyonuna sahip olması sizin de bu enfeksiyonu kapacağınız anlamına gelmez. Mantar çoğu zaman cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon değildir.

Birçok kişi sadece kadınların mantar enfeksiyonuna yakalanacağını düşünür. Buna karşılık cinsiyet gözetmeksizin uzun süreli antibiyotik kullanımı mantar enfeksiyonu riskini arttırır. Ayrıca diyabet ve bağışıklık sistemi rahatsızlığı bulunan erkek ve kadınlarda mantar enfeksiyonu riski artar.

Erkeklerde genital mantar enfeksiyonunun belirtileri penis çevresinde kaşıntıi kızarıklık ve yanma hissi olarak ortaya çıkar. Buna karşılık rahatsızlık bazı antifungal ilaçlar sayesinde kolayca tedavi edilebilir. Eğer partnerinizde veya sizde genital mantar enfeksiyonu varsa mutlaka tedavi olmanız gerekir. Aksi taktirde partnerler devamlı olarak birbirlerine mantar enfeksiyonunu bulaştırabilirler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir adet yorum var.

  1. murat dedi ki:

    Aşırı derece kaşıntı oluyor ve kanatana kadar kaşıyorum Bir ilac veya tedavisi nedir tavsiyeniz nedir acaba

Bir yorum bırak