Baba Olmaya Hazırmısınız?

Paylaş
 

 

Baba olmaya kendini hazırlayan bir erkeğin öncelikle şunu kabul etmesi gerekir. Hayatları bebekten önce  ve sonra diye ikiye ayrılır, çünkü artık baba olmadan önceki hayatlarındaki gibi rahatça davranamayacaklar ve bebek sahibi olduktan sonra kendisine bağımlı olan bir canlının  sorumluluğunu almaya aday olmaları gerekecektir.

Erkekler Kendilerini Baba Olmaya Nasıl Hazırlamalı ?Her ne kadar bebek sahibi olmanın güzel yanları olsa da bir o kadarda zor bir tarafı olması muhtemeldir. Baba olmak için hazırlıklar gerekir   baba olmuş arkadaşlarıyla konuşarak paylaşım yapması, çeşitli dönemleri okuyarak, hamileliği, doğumdan sonrasını, baba olarak kendisini hazırlaması diğer bir hazırlık ise doğuma hazırlık kursları çok etkili olacaktır. Orada tam ve yerinde verilmiş olan bilgi ne az ne de çok olacaktır gebeliğin kendisine  doğuma ve doğum sonrasına hazırlayacaktır.

Bunların ötesinde en önemlisi kişinin kendine erişkin bir baba adayı olarak kendi iç hazırlığını yapabilmesidir.. Örneğin kişin babası ile olan ilişkileri kendi çocuğuyla olan ilişkilerine yansıyacağı için öncelikle kendi babasıyla olan ilişkilerdeki zorlukları aşmalıdır böylece gerçek hazırlık daha içten ve temkinli bir şekilde ilerleyebilir.Kadın için 9 ay çok önemli olsa da gerçekten bir baba adayı içinde  dönüm noktasıdır.Kadın hamileliği esnasında erkeğin üstlenmesi gereken büyük sorumluluklar mevcuttur.

Her şey den önce eşinin hamileliği esnasında moral ve motivasyon olarak yanında olmalıdır.

Bebek sahibi olmanın manevi yönünü  kabullenen bir erkek artık baba olmaya hazır demektir.

 

Bu yazı 794 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak