Düşük (Gebelik Kaybı) Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Paylaş
 

 

Ana rahmine düşen her bebek maalesef her zaman sağlıklı olarak 9 ay sonra dünyaya gelemez.Bu  durumlarda, bir kadının bağışıklık sisteminde işlev bozuklukları olabileceği veya hamileliğinin devamlılığını etkileyen anormal faaliyetlerin söz konusu olabileceği düşünlmelidir. Bu gibi durumlar çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir, ancak genelikle ana  rahime yeni tutunan embriyonun bağışıklık hücrelerinin istilası sonucu düşüğün ortaya çıkmasıyla gerçekleşmektedir. Bağışıklıkla ilgili bu sorun tedavi edilmediğinde,sonraki hamilelikler için de gösterilen her çaba da sonunda düşükle sonuçlanması şaşılacak bir durum değildir. Neyse ki, bağışıklıkla ilgili infertilitede bir çok tedavi seçeneği bulunmaktadır.

Prednison – Bu embriyo için zararlı immün cevabı baskılamak ve gebeliği devam ettirmek için uygulanan anti-enflamatuar bir steroiddir.

IVIG – Bu zararlı bağışıklık yanıta karşı bir kalkan gibi embriyonun yüzeyine bağlanan damar içine uygulanan bir kan ürünüdür.

Vitamin D3- D vitaminin anti-enflamatuar yararları vardır ve bağışıklık sistemini baskılayan azaltır TH1 sitokin seviyeleri düşürdüğü gösterilmiştir. TH1 sitokinler bağışıklık sisteminin işlevlerinde yardımcı proteinlerdir.

Intralipid terapi – Uygun doz damar yoluyla verildiğinde bağışıklık sistemini baskılayan yağ asitlerinin bir karışımıdır.

Boş kese, sebebi açıklanamayan infertilite, erken gebelik kaybı, başarısız tüp bebek girişimi, kendiliğinden düşük, biyokimyasal gebelik gibi durumları yaşayanlar için ek spesifik tedaviler söz konusudur. Bu tedaviler özel yöntemler içerir. Bu özel tedaviler Neupogen, Lovenox, Humira, babaya ait lökosit enjeksiyonu, G-CSF ve gelecekte uygulanmaya başlayacak tedaviler ile sınırlı değildir.

Tekrarlayan Düşükler için Çözümler

Bir gebelik kaybından sonra yeniden hamile kalmayı kolaylaştırabilir tedaviler hakkında daha fazla bilgi için hemen doktorlarımıza başvurun. Doktorlarımızın bağışıklıkla ilgili infertilite tedavisinde yardımcı olan özel uygulamaları bulunmaktadır. Uygulamalar ile ilgili sorularınız için kapsamlı yanıtlar sunabilen bilgili yardımcılarımız size hizmet etmeye hazır durumdadır. Eğer tekrarlayan gebelik kaybı ile ilgili bir durum için tedavi görmeniz gerekiyorsa, size yardımcı olabiliriz. Doktorlarımız gebeliğinizin başından sonuna kadar takip ederek devamlı durumunuzu değerlendirir ve başarılı bir gebeliği sürdürebilmeniz için sorunlarla karşılaştığınızda mümkün olan çözümleri size sunar.

Tekrarlayan gebelik kaybı için tedavi mi arıyorsunuz? Lütfen birden fazla düşükler için profesyonel tıbbi yardım  mutlaka doktorunuza başvurun.

Bu yazı 776 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak