Doğumda Aneztezi
Paylaş
 

Her anne adayı gibi siz de doğumun ne kadar süreceğini kasılmaların ve sancıların verdiği rahatsızlığı nasıl tolere edeceğinizi yada doğumun ne kadar kolay olacağını merak ediyor olabilirsiniz.Bu tür soruları cevaplamak oldukça zordur.

Doğumun rahatsızlığını azaltmak için çeşitli ilaç ve anesteziler vardır.Herkese uygun olabilecek tek bir ilaç yada anestezi bulunmamaktadır.Doğum başladığı zaman rahatsızlığı azaltmak ve rahatlamanıza yardımcı olabilecek ilaçlar kullanabilir.Doktorunuz bu tür ilaçların kullanımında doğumun yavaşlamaması be beğin doğduğu zaman uykulu olmaması için dikkatli davranacaktır.

Bölgesel anestezi :Kaudal,epidural yada spinal gibi bölgesel anstezi çeşitleri bulunmaktadır.Bu tür anesteziler omurganızda ki belirli yerlere yapılır  ve belden aşağısı ve bacakların uyuşmasını ve kasılmaları da hissetmenizi sağlar.Aynı zamanda doğum sancılarını ve kasılmaları da hissetmenizi sağlar. Abdominal kasların rahatlamasını ve itme işlemini yapmanızı da engeller.Anestezinin etkisi ne tür bir anestezi olduğuna ve hangi bölgeye yapıldığına  göre değişir.

Doğumdan sonra hissiyat geri gelir ve problem oluşma ihtimali çok azdır.Bölgesel anestezi genelde sezeryan da kullanılır.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak