Anne Adayları için Hamile Yogası!

Paylaş
 

Giysi seçimleri bebekler için oldukça önemlidir. Yeni doğan bebek kıyafetleri üretici firmalar tarafından ebeveynlerin zaaflarını etkileyecek şekilde oldukça fazla ve çeşitli şekilde üretilir ve anne baba adaylarını gereksiz alışverişlere yöneltebilmektedir. Yeni doğan bebek kıyafetleri alırken dikkat edilmesi gereken başlıca birkaç madde vardır. Bu maddeler izinde yapılan alışverişler sonucunda hem bebek sağlığı hem de anne babanın maddi yönden ve lüzumsuz alışverişten tasarruf etmesine yardımcı olur. Yeni doğan bebek kıyafetleri alırken önemli maddeler

  • Yaşanılan iklime uygun şekilde alışveriş yapmak ve bebeğin doğacağı mevsime göre alışveriş yapılmalıdır.
  • Alınacak giysi sayısına karar verilmeli ve öyle alışverişe çıkılmalıdır.
  • İlk 3 ay için alınan kıyafetleri çok sayıda almak lüzumsuz bir alışveriş olabilir çünkü bebeğin gelişiminin en fazla olduğu dönem bu aylar olduğu için kıyafetler bir anda kullanılmayacak kadar küçük kalabilir.

Yeni doğan bebek kıyafetleri satan mağazalara giderken bir liste oluşturup gitmek satış danışanı karşısında kararlı bir alışverişte olduğunuzu ve lüzumsuz ürünler almayacağınızı gösterir. Bu sayede kasaya gelindiğinde sürprizler yaşamazsınız. Bunun dışında bebeğin sağlığı için alınan kıyafetler mutlaka pamuklu ve doğal ipliklerden üretilmiş bebeğinizin cildine zarar vermeyecek ürünler olmalıdır. Bebek sağlığı sadece doğduktan sonra önemli bir unsur değildir aynı zaman bebek anne karnında iken de sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlamalıdır. Bu sağlıklı gelişim için anne adayının uzman doktorunun kontrolünde sağlıklı besinler tüketmesi, zararlı ürünlerden kaçınması ve hareket etmesi önemlidir. Hareket etmekten kasıt spor, yoga vb. aktiviteler yapmasıdır. Yoga insan üzerinde birçok olumlu etki gösterdiği gibi bebek üzerinde de birçok olumlu etkisi vardır.Hamile Yogası hem fiziksel hem de ruhsal açıdan tam anlamıyla iyi bir durumda olabilmek için anne adaylarının mutlaka hamile yogası yapması önerilir. Anne adayları hamile yogası yaparken dikkat etmesi gereken başlıca birkaç kural bulunmaktadır. Bunlar;

  • Her şeyden önce bebeğin güvenliği öncelikli olduğu için yoga hareketlerine başlamadan önce hafif esnetme hareketleri ile bebeğin sınırları gözetilmeli ve bu şekilde devam edilmelidir.
  • Yogaya başlamadan önce uygun bir ortam hazırlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki yoga fiziksel olduğu kadar zihnin dinlendirilmesini de sağlayan bir egzersizdir. Bu yüzden sessiz konsantre olabilecek bir ortam hazırlanmalıdır.
  • Hamile yogası için yazılmış kitaplar üzerinden anlatılan hareketler dikkatli şekilde uygulanarak yapılmalıdır.
  • Yoga aç karınla yapılması gerektiği için kahvaltıdan önce bu egzersizleri yapmak yararlı olacaktır.

Genel olarak hem anne hem de bebek sağlığı için doğumdan önce hamile yogası yapmak oldukça önemlidir. Doğumdan sonra ise bebek sağlığı için alınacak yeni doğan bebek kıyafetleri özenle seçilmelidir.

Bu yazı 118 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak