2013 Yılında 5 Milyonuncu Tüp Bebek Dünyaya Geldi

Paylaş
 

Uzmanlar tüp bebek yöntemi ile 5 milyon bebeğin dünyaya geldiğini bildirmişlerdir. İlk tüp bebek 1978 yılında doğdu, İngiltere’de, onun adı Louise Brown oldu. Bu veriler İnsan Üreme ve Embriyoloji (ESHRE), İstanbul, Türkiye, Avrupa Derneği 28. Toplantısı’nda sunuldu. ICMART (İzleme Yardımlı Üreme Teknolojileri Uluslararası Komitesi) gelen uzmanlar sayısı 5 milyon bebek muhtemelen o zamandan bu yana olmuştur şeklinde bilgi vermiştir. 2008 yılında doğum sayısı yaklaşık 4.6 milyon olduğunu söyledi ve bu yıl toplam 5 milyon civarında olacak.Dr David Adamson, ICMART Başkanı, şunları söyledi:

“Günümüz teknolojisi tüp bebek tedavisinde son derece başarılı olmuştur. Çocuklu aileler milyonları aştı, böylece infertilite yükünün çiftlerden alınarak azaltılması günümüz teknolojisi ile sağlanmıştır. Gebelik oranlarını artırmak için tüp bebek tedavisinde büyük ölçüde iyileştirmeler uzmanlar tarafından uygunlanmaya başlamıştır. Tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelen bebekler normal yollarla gebe kalan insanlara göre sağlıksal sorunları olmamaktadır.
Dünyanın en aktif bölgesi Avrupa’dır ve en hareketli iki ülke olarakta Japonya ve ABD bulunmaktadır.” diye sözlerine eklemiştir.

Tüp Bebek Tedavisi ile ilgili güzel bir animasyon..

Tüp bebek fiyatı, tüp bebek merkezi, Tüp Bebek Nedir, tüp bebek tedavisi, tüp bebek tedavisi ne zaman, yardımcı üreme teknikleri, tüp bebek yöntemi, tüp bebek yöntemi nasıl uygulanır, tüp bebek yöntemiyle hamile kalanlar, tüp bebek yöntemi ile ikiz, tüp bebek yöntemi ile hamile kalanlar, tüp bebek yöntemi ile cinsiyet belirleme, tüp bebek yöntemiyle hamile kalan ünlüler, tüp bebek yöntemiyle doğan bebekler, tüp bebek yöntemi ile hamile kalanların dikkat etmesi gerekenler, tüp bebek yönteminde sperm nasıl alınır

Bu yazı 839 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak